Események betöltése

« Összes Események

SzekerEST – Szobrok a polc alól könyvbemutató

október 2 @ 18:00 - 19:00
Különleges könyvbemutatóval várjuk vissza közönségünket SzekerEST elnevezésű rendezvénysorozatunk október 2-ai alkalmán. A Szekeres László Alapítványban megrendezésre kerülő eseményen Silling István Képek és szeretők című regényének folytatásaként idén megjelent, Szobrok a polc alól című kötete kerül bemutatásra.
Dr. Silling István nyelvjárás- és néprajzkutató, helytörténész nyugalomba vonulásáig kiváló egyetemi tanár volt, aki – hallgatói elmondása szerint – élvezetesen adott elő. Ez az áradó mesélőkedv is megjelenik legújabb regényében, melyben egyúttal kifejezésre jut a szerző képzőművészetek iránti szenvedélye is. A rendkívüli néprajztudós szinte észrevétlenül bővíti néprajzi ismereteinket művében. A Forum Könyvkiadó Intézet gondozásában megjelent regényben bepillantást nyerünk a második világháború utáni Zombor, Fiume és Belgrád történetébe, ezzel is frappáns korrajzot festve az olvasóknak. Bár a regényében a szobroké a főszerep, a legális és az illegális műkincskereskedelem és a szerelem is megjelennek, úgy, hogy a szerző az első oldaltól az utolsóig folyamatosan fenntartja az olvasók figyelmét lebilincselő történetmesélésével.
A kötet szerzőjével Mihályi Katalin, a Magyar Szó napilap szerkesztője beszélget. Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a Szobrok a polc alatt című könyv bemutatójára 2025. október 2-án, csütörtökön 18 órakor! A rendezvényre a Szekeres László Alapítvány pincehelyiségében kerül sor.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezni a 024/672-110-es telefonszámon, a szla.pr@szla.org.rs e-mail címen, vagy a SZLA Facebook-oldalán üzenetben lehetséges.

Részletek

Dátum:
október 2
Időpont:
18:00 - 19:00

Helyszín

Szekeres László Alapítvány
Makszim Gorkij u. 6/A
Szabadka, 24000 Szerbia
+ Google Térkép
Scroll to Top